Top posting users this month

Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomen 1 uživatel : 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 Anonymní

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 10 uživatelů dne 17th December 2017, 01:24

Púštne piesky/Desert sands

Goto down

Púštne piesky/Desert sands

Příspěvek pro athenas za 24th September 2016, 19:19

Nazdar tankisti.

Dnes si predstavíme základné techniky hrania na mape_

PÚŠTNE PIESKY / DESERT SANDS


[You must be registered and logged in to see this image.]

Púštne piesky sú ďalšou z púštnych máp v hre WoTB. Osobne ju mám celkom rád, nakoľko je celkom rozmanitá a dá sa na nej uhrať slušný výsledok bez ohľadu aký typ tanku preferujete.

Taktika pre heavy_
Spawny - A1, B1 sú bližšie k mestu a preto je logické že sa tam aj vyberú. Je dôležité zaujať čo najskôr pozície vhodné na sidescrap - označené šípkami. Tie s indexom 1, považujem za najvýhodnejšie nakoľko odtadiaľ vidíte najviac a viete ostrelovať súperov hneď na niekoľkých pozíciách. Ideálne pre tanky ako T-150, IS-3/6/7, KV-4, Tiger atď. Tanky som slabšou vaňou tú veľa možností na hulldown nemajú, snáď len miesta označnené modrými šípkami. Zaujímavou taktickou variantou môže byť flank vedúci priestorom medzi minaretom a budovami v polkruhu. Treba však vedieť kde máte súpera, pre dobre postavené medko v púšti alebo medzi budovami pred základňou ste potom ľahkým sústom. Pozícii pre TD tu veľa nenájdete. Buď idete spolu s Heavy a spoliehate sa na tvrdý čelný pancier, alebo ostanete na kamper postoch. Z tých však začnete poriadne vidieť na súpera až keď začne pretláčať vašich spojencov.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Taktika pre medium­­­_
Spawn pre oba tímy sa nachádza už priamo v púšti – A2, B2. Miestom kde dochádza k väčšine stretov je pahorok na ktorom je vrak lietadla. (kto je tu odborník? Je to Heinkel HE 111?) Odporúčam obsadiť priamo priestor pod lietadlom. Dá sa potom hrať „cez vež“, pričom vy nepriateľovi vidíte aj vaňu + neustálym pohybom znemožňovať vaše zameranie. Zaujímavou variantou ktorú často nevidieť je, že sa Light – môže aj Medko, postaví priamo vedľa trupu lietadla. Je síce okamžite spotnutý, ale pomerne ťažko zasiahnuteľný. Púta však na seba pozornosť nepriateľa ktorý si menej všímajú ostatných protihráčov. ( Arrmagedonn .- bol som veľmi prekvapený že túto variantu ovládaš) Ak už máte dokonalý prehľad o pozícii nepriateľa a vývoj bitky to umožňuje , je čas ho obísť a dostať sa mu na bok.  Bitka medzi dunami má aj svoje pravidlá. Neodporúčam jazdiť po hrebeni dún a využivať ich len na nevyhnutný výpad. Pamätajte na camper posty na koľajách, stojaci a domierujúci tank na vrchu duny je pre TD free damage.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Taktika vzhľadom na MM_
Ak sú oba tímy zložené rovnako – 3x HT, 3 LT/MT + nejaké to TD, pokojne si choďte každý svojou stranou. Myslite však na to že nepriateľ to urobiť nemusel a sledujte pozorne minimapu aby ste vedeli prísť na pomoc.
Ak je váš tím zložený prevažne z LT/MT určite choďte všetci do púšte. Možno by som pre pomalé HT/TD odporučil skôr jazdu popri koľajách. Jednak budete môcť spotnúť enemy v meste, kryť prípadny flank prichádzajúci cez podjazd v strede a  budete sa vedieť navzájom kryť pri prepade zo zadu. Podjazd ako taký je vôbec strategickým miestom tejto mapy. Z priloženého plániku – biele šípky, aj z videa je jasné, že od púšte môžete kontrolovať základňu a v prípade potreby resetovať jej obsadzovanie. Preto aj tu platí, NEOBSADZUJTE základňu!!!
A nakoniec varianta s prevahou HT/TD. Samozrejme, všetci do mesta. Ale pozor. Nezačnite naháňať enemy tím od jeho spawn-u. Ak sa ukázalo že celý enemy tím šiel do púšte, ostante na pozíciach za základňou. V dôkladnou sidescrapingu a kryte sa navzájom. Obranu niekoľkých Heavyn žiadne medko nerozbije. Len sa musíte ukľudniť a počkať si na nich.

Dúfam že vám tento návod pomohol a rád si prečítam váš pohľad na vec.

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Re: Púštne piesky/Desert sands

Příspěvek pro arathorrn za 24th September 2016, 20:35

Výborně popsáno, skvělé postřehy. Děkuji.
avatar
arathorrn
Admin

Poèet pøíspìvkù : 553
Join date : 13. 06. 16
Age : 38
Location : Okolí Brna

http://tankovafronta.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Púštne piesky/Desert sands

Příspěvek pro scotom za 25th September 2016, 06:29

Opět výborná práce.Jen doplním,že zrovna u toho průjezdu je super hulldown pro HT s tvrdou věží (T29,32,34...) a krásně se dá decapovat báze.Takže nevyjíždět skrz průjezd,ale být v hulldownu a jste v klidu.
avatar
scotom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 391
Join date : 13. 06. 16
Age : 41
Location : Dvůr Králové nad Labem

Návrat nahoru Goto down

Re: Púštne piesky/Desert sands

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru