Top posting users this month

Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomen 1 uživatel : 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 Anonymní

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 10 uživatelů dne 17th December 2017, 01:24

Kastílla/Castilla

Goto down

Kastílla/Castilla

Příspěvek pro athenas za 28th September 2016, 23:04

Nazdar tankisti.
Na dnes som si pre vás pripravil herný návod na mapu_

KASTÍLLA / CASTILLA

Túto mapu považujem za veľmi zaujímavú pre rôznorodosť terénu. Ja to zároveň jedna z mála máp kde považujem za vyslovene nevhodné využívať taktiku tankovej pästi. A aj keď sa to nemusí zdať, spotting je alfou a omegou pre úspech v bitke.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tanky sú na spawnoch všetky pokope s tým, že LT/MT a HT/TD sú k sebe chrbtom a tak vám už samotné WG naznačí kam máte ísť. A ako som sa už zmienil má (výnimočne)pravdu.
Začneme modrým spawnom.
Ak ste Heavy alebo TD, vaša cesta bude viesť pravdepodobne na pahorok na ktorom stojí mlyn. Tu treba hrať veľmi obozretne. Využívať svah na dôsledné hranie cez hulldown a kryť sa za kameňmi pri strelbe zboku. Je tu niekoľko camper postov. X2 vám dáva prehľad o tankoch pokúšajúcich sa vás obísť spodom, X3 skôr na demotiváciu súpera pri pokuse pretlačiť vašich spojencov cez vrchol kopca. Miesto priamo pod mlynom na hranie príliš neodporúčam. Je vás tam stále dobre vidieť a než sa postavíte a domeriate, môžete dostať sústrel znamenajúci v tom lepšom prípade mínus polovicu HP. Jedinou rozumnou alternatívou je spotting. (viz. video)
Ak ste LT/MT, pravdepodne väčšina spoluhráčov vyrazí doľava a pokúsi sa obsadiť kopec. Či už najbližšou cestou vedúcou nahor, alebo prejazdom zástavbou pod kopcom. Kopec je do značnej miery strategickým miestom, nakoľko z neho vidíte na celú mapu a sčasti viete kontrolovať aj pohyb okolo základne. Hlavne ale viete odtadiaľ naspotovať dôležité camper posty.(k tomuto bodu sa ešte vrátime)
Treba si však dávať pozor že tak ako vidíte vy, vidia aj všetci vás. Stačí akékoľvek LT alebo MT v okolí a svietite ako vianočný stromček.
Pre hráčov z červeného spawnu platí +/- to isté. Ja osobne ho považujem za trochu lepší pre LT/MT aj HT/TD. Camper posty X2 a X3 vidia len na kopec k mlynu, avšak X3 môžete obsadiť aj klasickým tankom. Najlepšie nejakým americkým s dobrou depresiou a tvrdou vežou. Dá sa tam výjsť za taký kameň a trčí vám tam len kúsok veže s delom.
Typy a triky_
Pre LT/MT z modrého spawnu je výhodné obsadiť posty (modrá šípka a, prípadne až b). Viete tam ostať chvíľu nespotnutý a máte možnosť páliť do boku enemy heavyn. Špeciálnym prípadom je post - modrá šípka c. Je to pozícia kde na vás v podstate nik nemôže ak nechce ranu od vašich heavyn a vy tam môžete likvidovať jeden tank za druhým. Odporúčam tam však jazdiť iba s LT a iba v prípade že súper má pomalé tanky. Podobné pozície majú k dispozícii aj hráči na LT/MT s červeného spawnu - červená šípka a, b.
Táto mapa je tiež jedna z mála, kde sa vcelku vyplati obsadzovať základňu. Je totiž slušne krytá a viete odtadiaľ otravovať nepriateľa do všetkých strán.
Teraz k dôležitosti spottingu na tejto mape. Ak sa ako tím, hoc aj zložený zo samých heavy vydáte jedným smerom - najčastejšie ku mlynu, nemáte šancu odhaliť nepriateľa na camper poste X1. Môže tam totiž nepozorovane stáť celú bitku a rozdávať damage. A tam ho spotnete len keď sa vydáte na kopec alebo do mesta. Preto sa vrátim k tomu čo som napísal na začiatku. Aj keď ste len HT a TD, rozdeĺte sa a snažte sa odhaliť nepriateľské pozície.

Priložené video ukazuje síce netypickú pozíciu pre LT/MT, ale jasne ukazuje že je dôležité vidieť kde je nepriateľ.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ako vždy, teším sa na vaše otázky a pripomienky v diskusii! Smile

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Re: Kastílla/Castilla

Příspěvek pro scotom za 29th September 2016, 08:54

Opět skvěle zpracováno.
avatar
scotom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 391
Join date : 13. 06. 16
Age : 41
Location : Dvůr Králové nad Labem

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru