Top posting users this month

Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomen 1 uživatel : 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 Anonymní

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 10 uživatelů dne 17th December 2017, 01:24

Hra v četě, jak na to.

Goto down

Hra v četě, jak na to.

Příspěvek pro arathorrn za 6th December 2016, 09:26

Četa
Pokud se vám nedaří zlepšit samostatně, je nejlepším řešením, požádat někoho z klanu o četu. Důležitý je výběr správného partnera. Většina našich hráčů již má dostatečné zkušenosti, které může nováčkům předat. Je ovšem nutné, udržovat jisté dekorum. Pokud chcete, aby s vámi někdo vůbec hrál, je namístě, minimálně pozdravit a zjistit, zda dotyčný má čas, nebo má o hru v četě zájem. Mnohdy například tento hráč jezdí tier, pro začátečníky nevhodný, nebo se věnuje expení takového tieru a z nějakých důvodů nechce přerušit tuto činnost. Rozhodně tedy toto není důvod k nějakému naštvání se na dotyčného, na četu musí být dva.
Dobré je, pokud se chcete něco naučit, ujasnit si role. Pokud se chci učit, jsem žákem a spoluhráč učitelem ( výjimku tvoří již sehraní hráči, ti hrají pro potěchu a vlastní zlepšení). Tento status žák/učitel je třeba ctít a pokud vám učitel něco vytkne/doporučí, opravdu se snažit rady implementovat do hry. Jiná cesta k pochopení hry neexistuje. Minimálně v počátku je dobré se spojit přes Skype nebo discord, obě aplikace jsou k dispozici zdarma. Hlasové spojení je velmi užitečné a kolega vám může vysvětlit co a proč dělá a jak číst hru. Jakmile dojde k sehrání dvojice, již není hlasová komunikace třeba, ovšem někteří hráči ji preferují a je nutné k tomu přihlédnout.

Druhy čet

Učitel /žák
Tento typ čety je hlavně výukový a má hráče naučit jak hru hrát. Učitel tedy doporučí určitou linii vhodnou pro začátečníky a společně pak tuto linii jezdí. ( Většinou ovšem doporučí linii s tím, že hráč jezdí z počátku sám. Není totiž možné, držet si v garáži například všechny tyto stroje. Nedostatek stání atp.) ideální pro nějaké učení je minimálně tier IV a V. Zde již jde předat nějaké zkušenosti. Nižší tiery jsou víceméně chaotické a stroje těchto tierů jsou například problematické k pokročilým technikám (úhlování, sidescraping). Po takovém uvedení do hry, již pokračuje dvojice dle vlastní domluvy.

Expení
Zde už se předpokládá, že hráč minimálně ovládá pokročilé techniky. Nyní je důležité, správně vybrat vozidla do takové čety. Panuje obecný názor, že nejlepší volba jsou totožné stroje. Samozřejmě to nemusí být vždy takto a v některých případech je to i nevhodné, například u těžkých TD (platí zvláště pro nezkušené začátečníky). Kombinace stejných strojů je vhodná u těžkých tanků, středních tanků a lehkých tanků. TD tvoří zvláštní kapitolu, které se pověnuji dále. Nezbytným předpokladem pro úspěch expící čety je souhra. Primárním cílem takové čety je pomoci druhému s výzkumem posádky a jednotlivých modulů, či uvedení vozidla do elitního stavu. Je dobré, pokud jeden z čety již má stroj v "topu".

Farmení kreditů
Četa "farmářů" je často složena z hráčů s PT a jejich cílem je výdělek kreditů. Souhra dvojice je vhodným bonusem a výdělek bývá o to vyšší. I zde je prostor pro výuku, ovšem pak doporučuji tier V a VI, vyšší tiery již nezaručují výdělek ( nutnost použití prémiové munice a již nějaký skill). Farmit lze i s neprémiovými stroji, jde to ovšem pomaleji.

Hra pro potěšení ( v podstatě neexistující četa)
V současné době je možné tuto variantu použít velmi málo, nabízí se pouze "lov tuleňů" (zkušení hráči jezdí vozidla nižších tierů a páchají hotovou apokalypsu). Čím dál více zkušených hráčů ovšem volí tuto variantu a nižší tiery se stávají kolbištěm elitních bojovníků. Má to za následek frustraci nováčků.

Vhodné kombinace vozidel
Existuje mnoho názorů na tuto problematiku. Z vlastní zkušenosti uvedu toto. ( Předpokládá se, že jeden z hráčů v četě ovládá svůj stroj na pokročilé úrovni.)

Těžké tanky
Kombinace dvou HT je dobrá a vhodná.
Kombinace HT a MT je vhodná ovšem vyžaduje společnou souhru. Taková četa může být velmi efektivní.
Kombinace HT a LT platí výše uvedené, hráč v LT by měl být zkušený.
Kombinace HT a TD. Je možné takto postavit četu, ale jde o složitější herní styl. Nevhodné pro začátečníky.

Střední tanky
Kombinace MT a MT. Velmi efektivní spojení. Taková četa může být velice efektivní a bývá preferována zkušenými až elitními hráči.
Kombinace MT a HT. Viz výše.
Kombinace MT a LT. Opět velmi dobré spojení za předpokladu že hráči stroje ovládají
Kombinace MT a TD. Tuto četu doporučuji zkušenějším hráčům, je však velmi efektivní. MT se ujímá role scouta a spotuje nepřítele a TD ho podporuje palbou z druhé linie nebo z úkrytu. ( Je důležité aby si dvojice dobře rozuměla a neplatí pro těžká TD, neboť ty patří do první linie.)

Lehké tanky
Kombinace LT a LT. Velmi oblíbená kombinace u elitních hráčů. Nevhodné pro začátečníky.
Kombinace LT a MT. Popsáno výše.
Kombinace LT a HT. Popsáno výše.
Kombinace LT a TD. Platí to samé co pro kombinaci MT a TD. Vyžaduje velké zkušenosti.

Stíhače tanků
Standardní TD a věžové TD
Kombinace TD a TD. Vyžaduje velké zkušenosti a znalost map. Naprosto nevhodné pro začátečníky.
Kombinace TD a HT. Popsáno výše.
Kombinace TD a MT. Popsáno výše.
Kombinace TD a LT. Popsáno výše.

Těžké TD
Kombinace TD a TD. Tato četa může být velmi efektivní. Vyžaduje podporu týmu a souhru dvojice. Naprosto nevhodné pro začátečníky. Vyžaduje komplexní znalost map strojů a vlastního vozidla.
Kombinace TD a standardní TD. Opět platí, že četa může být naprosto devastující ale ne pro nezkušené hráče.
Kombinace TD a HT. Bok po boku je tato četa velmi nebezpečná.
Obecně platí, že těžké TD lze kombinovat i s ostatními stroji avšak jde o pravděpodobně nejsložitější hru v četě.
avatar
arathorrn
Admin

Poèet pøíspìvkù : 553
Join date : 13. 06. 16
Age : 38
Location : Okolí Brna

http://tankovafronta.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru