Top posting users this month

Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomen 1 uživatel : 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 Anonymní

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 10 uživatelů dne 17th December 2017, 01:24

Stihače tankov/Tanks destroyers - TD

Goto down

Stihače tankov/Tanks destroyers - TD

Příspěvek pro athenas za 22nd August 2016, 15:14

Stíhače tankov/ Tank destroyers – TD

Stíhače tankov sú špecifickými tankami ktoré až na pár výnimiek majú pevne spojenú nádstavbu s podvozkom. Tzn. Že im na rozdiel od ostatných chýba otočná veža. Sú to väčšinou relatívne pomalé a neobratné stroje, ktoré poväčšinou nemajú ani nijak silný pancier – najčastejšie má solidnú hrúbku iba v prednej časti.  Ich hlavnou devízou a u mnohých doslova likvidačným faktorom sú silné delá. Častokrát s pomalým nabíjaním a dlhým zameriavaním ale ničivou silou. Hlavnou úlohou a spôsobom ako s TD hrať je nájsť si vhodné miesto odkiaľ vidíte čo možno najväčší kus mapy a po dobu nevyhnutne dlhú číhať na nepriateľa. Vtedy sa ako najvhodnejšia ukazuje spolupráca s LT ktorý pokiaľ vie čo robí, nepriateľa nie len že odhalí, ale aj prinúti výjsť rovno do palebnej dráhy TD-čka. Treba si však dávať pozor aby sa toto číhanie nezmenilo na campenie. Pre tým nie je nič tak bezcenné ako TD stojace na síce výhodnej pozícii, ale neschopné zasiahnuť do bitky kedže nevidí na jediného nepriateľa. Preto ak hráte s TD , podľa možnosti mente pozície tak aby ste mali prehľad, prípadne, držte sa kúsok za HT. Pomôžete im svojou palebnou silou a v čase vášho nabíjania oni svojou odolnosťou.

Typický predstavitelia: T25 AT, SU – 85, Hetzer, AT-2

Spôsob hrania:

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Dodatok od arathorrn_
Tank destroyer's neboli česky stíhač tanků ( správně by mělo být ničitel tanků). Rozdělují se na dvě skupiny a to TD a Heavy TD. První skupina byla již popsána, pověnuji se tedy skupině druhé Heavy TD.
Začátek této skupiny můžeme nalézt již na druhém tieru a to konkrétně tank T18. Tento stroj se vyznačuje na svůj tier neuvěřitelným čelním pancířem. Na T18 lze namontovat velmi účinnou   houfnici 75 mm Howitzer M1A1, která je schopna "vypnout"  nepřítele na jedinou ránu. Už zde můžeme nacvičovat dlouhý čas reloadu který se s velikostí děla prodlužuje. U většiny heavy TD ovšem houfnici budete hledat marně. Tyto stroje jsou komponovány jako pevnosti na pásech a primárně patří do první linie. Jsou pomalá, neohrabaná ale tvrdá jako skála. Tyto "negativa" bylo nutno něčím vyvážit a proto většina heavy TD disponuje dělem s krátkým časem reloadu, vysokou přesností a slušnou penetrací. Hrát tyto stroje vyžaduje již trochu zkušeností, nebo začít hezky od UC 2pdr a postupně se propracovat dál. Rozhodně není dobrý nápad zlákat se vidinou "nezničitelného" AT 15A a začínat na něm!
Jak hrát heavy TD.
Jak jsem napsal výše, patří do první linie a nikam jinam. Musíte využívat terén a k nepříteli stát vždy čelem. Spoluhráči z týmu by neměli dopustit, aby se vám někdo dostal na boky nebo za záda, pak vás čeká rychlý konec. Konfrontační způsob boje veďte tak, že si nejdříve vyřadíte hrozbu č 1 a to vše co je rychlé ( light, med's). Pak začněte likvidovat heavy. Nejlepší způsob je, shodit nepříteli pásy a postupně ho dodělat, aby se vám nedostal na boky. ( Samozřejmě je nutné vyhodnotit správně potencionální hrozby). Na pancíř se můžete opravdu spolehnout ale pozor na weakspoty!
Důležité je vědět, kde má váš stroj slabiny. 
Je zábava hrát za tyto stroje, ale ne každý jim přijde na chuť. Rozhodně stojí za zkoušku.

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Re: Stihače tankov/Tanks destroyers - TD

Příspěvek pro arathorrn za 30th October 2016, 03:22

Věžová TD

Výše popsané stroje mají, pro hráče "běžných" tanků jednu podstatnou nevýhodu, nedisponují věží. Spoustu hráčů to odrazuje vzhledem k velmi složité obraně proti "kolečku smrti". Pokud si chcete vyzkoušet hru s TD a nepřijít o možnost otočit věž, je zde i tato možnost. TD s věží nabízí americká větev stíhačů a nově i německá linie. Začít ovšem doporučuji na americké větvi, která začíná již na IV tieru. Jedná se o stroj M8A1. Zde můžete vyzkoušet, jaké je hrát TD s věží. Jedná se o nižší tier, ovšem vlastnosti jsou totožné s následujícími stroji.
Věžová TD většinou nedisponují závratným pancířem, jejich devizou je proto mobilita a kvalitní kanón. Samozřejmě, že se to se stoupajícím tierem změní ( například T28 Prototype disponuje velmi slušným pancířem).
Já se ovšem budu věnovat strojům nižších tierů.
Věžová TD můžete tedy hrát velmi podobně jako lehké tanky nebo medka. Mobilita ovšem není tak vysoká jako u light a pancíř není tak kvalitně úhlovaný. Nezapomeňte, že TD slouží k podpoře hlavní linie, není dobré s nimi například flankovat ( tím by jste se nedrželi svého úkolu). Držte se za heavy a to i dost daleko, využívejte maximálně terén (vyžaduje velmi dobrou znalost map) a podporujte útok. Je ovšem nutné rychle reagovat na změny v přední linii. Není dobré setrvávat na jednom místě (campit), ale využít mobilitu a přesouvat se do efektivních pálebných pozic. Vaším primárním úkolem je co nejvíce poškodit nepřítele, ideálně střílet ve chvíli, kdy heavy v přední linii nabíjí a tím nedat možnost nepříteli odjíždět vaše heavy. Tímto způsobem budete velmi užiteční.
Stroje se dají úhlovat i sidescrapovat, ovšem připravíte se tím o mobilitu, takže to nedoporučuji. Velmi složitý je boj v městské zástavbě, zde je nutné se držet za heavy opravdu důsledně.
avatar
arathorrn
Admin

Poèet pøíspìvkù : 553
Join date : 13. 06. 16
Age : 38
Location : Okolí Brna

http://tankovafronta.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Stihače tankov/Tanks destroyers - TD

Příspěvek pro Anonymní za 31st October 2016, 06:50

Ďakujem dobre napísané konečne mám v stíhačoch jasno.....

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Stihače tankov/Tanks destroyers - TD

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru