Tanková fronta fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Top posting users this month
No user

Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomen 1 uživatel : 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 Anonymní

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 17 uživatelů dne 11th October 2023, 21:27

Slepá kolaj/Dead rail

4 posters

Goto down

Slepá kolaj/Dead rail Empty Slepá kolaj/Dead rail

Příspěvek pro athenas 7th October 2016, 11:29

Nazdar tankisti.
Dnes sa pokúsim načrtnúť ako hrať na mape_

SLEPÁ KOLAJ / DEAD RAIL

[You must be registered and logged in to see this image.]

Po opakovaných žiadostiach hráčov sa dnes povenujem tejto zimnej mape, ktorú ani ja nemám veľmi rád. Je to najmä preto, že je z môjho pohľadu značne nevyvážená s preferenciou červenej strany, existenciou až troch "frontov" a z toho vyplývajúcich zmätkov v radoch spoluhráčov.
Nech je váš spawn na ktorejkoľvek strane, ako prvé čo by mali LT/MT po začatí hry spraviť, je nasvietiť protivníka. Najideálnejším miestom je pozícia s1. Odtaďiaľ viete nesvietiť protivníka v najširšom okruhu....ak je to vyexpené LT s dobrým dohľadom a  binom tak camper posty x1,x2,x4 a prípadný postup protivníka po koľajach do mesta. Medká až takúto schopnosť nemajú a x2 nenasvietia. A ak stojí na x1 nejaké TD s dobrým camom podporeným sieťou tak ani tie. Pozor na to!
Nestojte tam však príliš dlho. Nepriateľ vám ide oproti a zachvíľu svietite aj vy a ste terčom jednak pre TD a aj všetky tanky ktoré sa stihli dostať k budovám okolo základne. Ak tam stojíte dlho a nenasvietili ste nepriateľa, tak je jasné že ten šiel cez kopec ponad základňu - spotovacie pozície s2.
Ak sa nepriateľ rozhodne ísť ponad základňu máte na výber dve možnosti. Buď sa LT/MT rozhodnú stíhať súperové pomalé HT/TD alebo ostane na mieste. Ja teda moc neodporúčam prvú možnosť. Jednak môžu na vás čakať a taká T29 v hulldowne ktorá je krytá Tigrom v sidescrape je neriešiteľná situácia. A hlavne necháte svoje HT/TD na pospas rýchlemu súperovi. Preto by som odporúčal nespanikáriť a buď rýchlo obsadil pozíciu x3 (hociakým tankom ktorý bude jednak spotovať nepriateľa a zároveň pútať jeho pozornosť) alebo ostať v "doline" na postoch a jedno LT/MT by sa malo presunúť na pozíciu - s3, kde bude zabezpečovať že útočiaci nepriateľ ostane medzi vagónami nasvietený.
Čo robiť keď ste heavy? Na tejto mape je to viac ako na ktorejkoľvek inej o odhade. Ak máte tvrdú vežu (akékoľvek americké) pokojne sa presunťe na spottovaciu pozíciu s1. Tam je ideálny hulldown a viete sa tam efektívne prestrelovať s TD na camper postoch, alebo strieľať na tanky pohybujúcimi sa medzi budovami. Pomalé tanky môžu zvoliť cestu najmenšieho odporu a ísť k základni. Určite ju však neobsadzujte a podporujte paľbou spoluhráčov. Tam medzi budovami máte dosť možností na efektívny sidescrap.
Možnou alternatívou je ísť aj úplne spodom. Ona to sama o sebe nie je zrovna najideálnejšia pozícia. Vystavujete sa tam paľbe TD a pri prípadnom prenasledovaní nepriateľa musíte odtadiaľ už len stúpať do kopca. Je to však miesto najčastejšieho flanku a preto musí byť bránené.
Tým sa dostávame k TD. Najideálnejšia pozícia je jednoznačne x1. Vidíte jednak na najspodnejšiu časť mapy - áno Arrmagedonn, je odtadiaľ vidieť Wink , a viete efektívne strielať na spotterov na s1, tanky v okolí budov, prípadne až na nepriateľský spawn. Pozícia x2 by mala byť obsadzovaná rýchlejším TD-čkami. Pozícia x3 je skôr multifunkčna. Používal by som ju v krajnom prípade keď spotter zístí že nepriateľ ide cez kopec, prípadne ako ukýt pre LT/MT ak už schytali veľa hitov. Z červeného vidíte nielen na kopec, ale aj vľavo dole na prípadný postup nepriateľa. Zelený už taký dobrý výhľad neponúka.
Pozícia ktorá sa nedá označiť za tipickú kamperskú, je x4. Je skôr určená vysokým tankom s dobrou depresiou, ktoré odtadiaľ vedia veľmi výhodne zadržiavať nepriateľský postup.

Ešte raz zopakujem. Podobne ako na Kastille, na tejto mape potrebujete vedieť kde je nepriateľ. Preto je tu úloha LT/MT veľmi kľúčová. Pokiaľ to vaše lighty nevedia, tak sa obávam že už vtedy je to 0:1.

Kedže táto mapa mi robí asi najväčšie vrásky v hre, rád si prečítam akýkoľvek postreh k vyššie napísanému.

P.S.: ďakujem hráčovi LazyLama že mi napriek mojim zmätočným inštrukciám pomohol pri tvorbe.

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Slepá kolaj/Dead rail Empty Re: Slepá kolaj/Dead rail

Příspěvek pro arathorrn 7th October 2016, 15:24

Hezky napsáno. Je fakt, že tahle mapa je pravděpodobně jedna ze strategicky nejzmatenějších,nejnevyváženějších a nejvíce náchylná na špatný odhad situace, dle sestavy vozidel. Vlastně tady neplatí žádné běžně zavedené pravidlo. Často jsem svědkem toho, jak se celý tým vydá do kopců ovšem TD zůstanou bez ochrany a spoterů na kamp pozicích. Samozřejmě je spotne nějaký light kterého napadlo se tam vydat sólo a je po TDčkách, protože nepřítel nejel do kopců ale bral to středem podél trati. Samozřejmě můžeme popsat všechny jiné taktiky, ovšem tady platí, že vlastně žádná neplatí. Je to velmi zmatečná mapa bez jednoznačné taktiky.
arathorrn
arathorrn
Admin

Poèet pøíspìvkù : 553
Join date : 13. 06. 16
Age : 43
Location : Okolí Brna

https://tankovafronta.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Slepá kolaj/Dead rail Empty Re: Slepá kolaj/Dead rail

Příspěvek pro athenas 7th October 2016, 15:56

Za seba musím povedať že do kopcov nikdy nejazdím, resp. iba vtedy ak sa tam vyberie celý tím. Moja pozícia je v súčastnosti jednoznačne s1 a jazdil som tam aj s T29. Ak som mal IS, KV-1, KV-1S a pod. a bol som TopTier, jazdil som dole. Na stred veľmi výnimočne, nemám rád vagóny na Himmelsdorfe, nemám ich rád ani tu.
Myslím že je to jedna z máp kde sa najlepšie uplatní čata LT + TD.
A presne ako si povedal. Na tejto mape nie je jednoznačne daný postup ako hrať a kam ísť. Snáď len pre tie LT a TD je to jednoduchšie. Čiže Arrmagedonn, Sysel20, ak ste čakali jednoznačný návod, nemôžem slúžiť! Wink

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Slepá kolaj/Dead rail Empty Re: Slepá kolaj/Dead rail

Příspěvek pro scotom 7th October 2016, 16:14

Opět výborná práce.Já osobně mám tuhle mapu rád.Pokud jedu s Jumbem,jedu na střed spotit a držím se v hulldownu.Pokud s něčím papírovým,opět na střed(pozice S1) a po nasvícení soupeře se hned stahuji a vyjíždím jen na výstřel,nebo flankuji.S T-150,KV-čkama a všeobecně s HT se špatnou depresí děla jsem jezdil spodem.Pokud se celý tým vydá nesmyslně nad základnu,nezbývá,než jet tam taky.Ale to pak jedu na pozici S2.
scotom
scotom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 391
Join date : 13. 06. 16
Age : 46
Location : Dvůr Králové nad Labem

Návrat nahoru Goto down

Slepá kolaj/Dead rail Empty Re: Slepá kolaj/Dead rail

Příspěvek pro Arrmagedonn 7th October 2016, 17:54

Skvělá práce, tuhle mapu od srdce nenávidím.. Budu se snažit tu mapu učit..
A poznámkou ke mě jsi to zabil Very Happy, budu příště vědět
Arrmagedonn
Arrmagedonn

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 24. 07. 16
Age : 34
Location : Praha

Návrat nahoru Goto down

Slepá kolaj/Dead rail Empty Re: Slepá kolaj/Dead rail

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru