Tanková fronta fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Top posting users this month
No user

Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomen 1 uživatel : 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 Anonymní

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 17 uživatelů dne 11th October 2023, 21:27

Prieplav/Canal

3 posters

Goto down

Prieplav/Canal Empty Prieplav/Canal

Příspěvek pro athenas 26th August 2016, 13:14

Nazdar tankisti.
Predstavíme si taktiku na mape_

PRIEPLAV / CANAL

Aj pod dojmom zážitkov z hrania v posledných dňoch si uvedomujem ako je táto mapa ťažká na hranie a preto to bude dnes veľmi subjektívne hodnotenie. Rád si preto prečítam vaše postrehy v diskusii.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Podľa môjho názoru, je to jedna z tých máp kde nemáte nad čím moc rozmýšlať. Akonáhle je v tíme protivníka nejaké to medko s ligtom, celý tím by mal smerovať do zóny označenej modrým kruhom. Zaujať spotovacie pozície - s, a odhaliť tak tak nepriateľa. Obzvlášť je tu dôležitý spotting kvôli odhaleniu snajper postov - x. Ak ich nepriateľ obsadí a vaše LT sa vyberie druhou stranou, tak si ho sami nespotnete a vo väčšine prípadov umierate.
Poviete si, ak nepôjdem tým smerom prejdem tak nepriateľovi cez rozum a pôjdem obsadzovať základňu. Chyba. Základňa je pod úrovňou okolitého terénu a ako taká je v podstate nekrytá. Za druhé, skončíte za pahorkom z ktorého máte síce zopár dobrých pozícii na ostreľovanie - biele šípky, ale budete sa tiesniť a manévrovať na malom priestore. Nevraviac že sa časť základne je za kameňom kam nie je z pahorku vidieť, takže nie je problém vás z krytej pozície vyťiahnuť.
Choďte preto do oblasti - modrý kruh, v pravom spodnom rohu mapy. Je tam niekoľko vyvýšením za ktoré sa môžete kryť ale okolo ktorých vás rovnako dobre môžu obísť. Preto je tam dôležité mať početnú prevahu a akýkoľvek pokus o flank likvidovať zo zálohy. Áno, HT a TD to majú zo spawn-u ďaleko a pre takú KV-3 je to ako cesta na mars. Ale je to vždy lepšie ako to uhrať na cestu jednoduchého odporu a ísť na stred medzi budovy. Viete sa tam síce kryť za nejakou prekážkou. Ale ak sa bitka nevyvýja pre váš tím dobre - a vy ste tomu svojou statickou pozíciou prispeli, je zachvíľu po vás. Na stred je dobre vidieť zo všetkých strán a pokiaľ budú do vás tlačiť HT z jednej strany, LT vás obídu z druhej.
Túto taktiku som dodržiaval ako "heavynár", tak aj teraz ako "medkár". Preto ak hráte s HT choďte ostatným príkladom.

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro athenas 27th September 2016, 13:28

Nazdar tankisti.
Pridám vám sem jedno video - aj keď trochu epické, a je ukážkou ako hrať na tejto mape s LT/MT. Základ je vedieť kde je vaše miesto v bitke, schopnosť obsadiť správnu pozíciu pre váš tank a samozrejme herný skill.


athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro arathorrn 27th September 2016, 17:07

To video teď rozebíral Bushka. Každopádně když vidím toptier heavy jak jede na střed, mám chuť ho umlátit jeho vlastní věží. Díky těmto trotlům prohravám většinu bitev které takhle začnou.
arathorrn
arathorrn
Admin

Poèet pøíspìvkù : 553
Join date : 13. 06. 16
Age : 43
Location : Okolí Brna

https://tankovafronta.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro athenas 27th September 2016, 17:34

Ja som ho tiež videl u Bushka. Nie som síce nadšený že aktuálne nerobí dlhšie záznamy z hier a dal sa na tieto komentované hráčske replaye, ale aspoň niečo. Nie vždy chápem prečo hrá ako hrá, ale je pre mňa veľkou inšpiráciou.

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro scotom 27th September 2016, 17:49

Já nikdy nepochopím taktiku na této mapě jet na střed.Sice tam jsou budovy,ale neposkytují dostatečné krytí a naopak je tam vidět z obou stran.Pokud má soupeř LT/MT,jedu vlevo do kopečků,i když mám heavy.Pokud má soupeř více HT,pojede ve valné většině vpravo okolo báze,kde je pak super pozice pro tanky s tvrdou věží a sklopením děla.Ale to je subjektivní názor...
scotom
scotom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 391
Join date : 13. 06. 16
Age : 46
Location : Dvůr Králové nad Labem

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro athenas 27th September 2016, 19:00

Ja som s Heavy tiež jazdil najradšej smerom k základni. A veľmi dobre chápem prečo tlupe Tigrov, T29, či IS-iek tento terén vyhovuje. Moja skúsenosť ale bola že boje bez tak nakoniec najviac prebiehali no opačnej strane a ja som tam bol v tej chvíli pre tím nepoužiteľný. A ak sa tam našim nedarilo, tak si tam pre mňa nejaké šikovné medko bez tak prišlo. Takže dnes sa k základni pozriem len keď treba decap. Jednoznačne je ale stred ta najhlúpejšia možnosť.
EDIT: taktiku ako vyššie popisujem som začal praktikovať až s nákupom IS-ka a T29. Pre T-150 to bolo strašne ďaleko - a môjmu rozumu sa táááák strašne nechcelo pracovať.

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro scotom 27th September 2016, 21:00

OK,rád tuhle medkařskou taktiku vyzkouším i s T29 Twisted Evil
scotom
scotom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 391
Join date : 13. 06. 16
Age : 46
Location : Dvůr Králové nad Labem

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro arathorrn 27th September 2016, 21:26

Podle mě je ta pahorkatina důležitá. Stejně jako u Yamato ta soutěska. V přístavu nemůžu manévrovat a těch pár míst na sidescraping to nespasí.
arathorrn
arathorrn
Admin

Poèet pøíspìvkù : 553
Join date : 13. 06. 16
Age : 43
Location : Okolí Brna

https://tankovafronta.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro athenas 27th September 2016, 21:49

Ono je samozrejme dôležité zohľadniť MM a mieru rizika vydať sa s pomalým HT do rohu mapy - a že T29 bez benzínov je fakt lenivá mrcha.
Ale práve prítomnosť HT medzi množstvom nahitovaných LT/MT môže zvrátiť priebeh bitky. Mne sa však začalo na tejto mape ako tak dariť - a mať pri tom zo seba pocit že nejazdím len tak na verímboha, až keď som začal podporovať medka a lighty.

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro scotom 27th September 2016, 21:54

Bez benzínů bych s takovým šnekem ani nevyjel.Jen mě zajímá taktika:bereš to středem mezi kopečky,nebo zadem po okraji mapy???Já osobně,teda pokud to situace dovolí,bych to vzal po tom okraji...snad chápeš,jak to myslím.Nemám tím na mysli středem mapy.
scotom
scotom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 391
Join date : 13. 06. 16
Age : 46
Location : Dvůr Králové nad Labem

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro athenas 27th September 2016, 22:32

Určite po okraji, tzn. z A-čka otočka o 180° a naspäť po moste. Z B-čka takisto otočka a okolo toho vlaku. Ísť rovno a potom to vziať tou roklinou je monkey bussines. Než sa vyšplháš hore tak Ťa rozstrielajú na kašu. Takto raz tušim dopadol arathornn keď sme šli čatu.
Druhá vec je že ak Ťa v tom LT/MT nechajú a zdrhnú niekam na stred a ku základni - stalo sa nám s Arrmagedonnom na KV-1, tak si v zadnici. Nič si nespotneš a vrhnú sa na Teba ako zombie.
Ťažká mapa pre HT si myslím.

athenas

Poèet pøíspìvkù : 247
Join date : 14. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro scotom 27th September 2016, 22:38

Díky za ujištění.Když jsem byl jediný s heavy v týmu,tak jsem tak jel,ale nebral jsem to dál po okraji a go se mi moc nevyplácelo.
scotom
scotom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 391
Join date : 13. 06. 16
Age : 46
Location : Dvůr Králové nad Labem

Návrat nahoru Goto down

Prieplav/Canal Empty Re: Prieplav/Canal

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru